Aktualizacja kursu do Java 9 i planowane kursy

| 4 grudnia 2017

Java 9

Aktualizacja kursu Java Podstawy

Miło mi poinformować, że kurs Java Podstawy został zaktualizowany do Javy 9. Co prawda Java 9 nie wnosi wielu rewolucyjnych zmian z punktu widzenia samego pisania kodu, jednak w kursie omówione są teraz:

 • Instalacja JDK9 i eclipse Oxygen
 • Metody prywatne w interfejsach
 • Factory methods w kolekcjach (listy, zbiory, mapy)
 • Interpreter JShell

Spora zmiana, która jeszcze przed nami i niebawem pojawi się w kursie to system modułów, czyli projekt Jigsaw.

Nowe kursy

Planujemy także wydanie kolejnych kursów stanowiących kontynuację i uzupełnienie już istniejących. Wśród nich:

 • Wzorce projektowe i dobre praktyki – jeśli chcesz poznać wzorce projektowe i pisać czysty kod, chcesz się dowiedzieć po co właściwie są klasy abstrakcyjne i interfejsy, albo chcesz zrozumieć jak prawidłowo obsługiwać wyjątki, ale przykłady typu „pies dziedziczy po zwierzęciu” to dla Ciebie za mało, to jest to kurs idealny dla Ciebie. Kurs oparty o rozwój większej aplikacji według formuły „krok po kroku”. Jest to uzupełnienie kursu Java Podstawy.
 • Mikroserwisy z wykorzystaniem platformy Spring Cloud + kluczowe wzorce + wprowadzenie do Dockera. Kurs oparty o rozwój większej aplikacji według formuły „krok po kroku”. Jest to kontynuacja kursu Spring.
 • Mikroserwisy z wykorzystaniem Javy EE i platformy Microprofile.io (m.in. Wildfly Swarm, Payara Micro, Open Liberty, TomEE) + kluczowe wzorce + wprowadzenie do Dockera. Kurs oparty o rozwój większej aplikacji według formuły „krok po kroku”. Jest to kontynuacja kursu JavaEE+AngularJS.
 • Relacyjne bazy danych – projektowanie relacyjnych baz danych, język SQL, komunikacja JDBC, JPA/Hibernate. Jest to uzupełnienie kursu Java Podstawy.
 • Algorytmy i struktury danych – omówienie najważniejszych struktur danych, implementacja, zadania algorytmiczne, omówienie implementacji struktur w Collections Framework. Jest to uzupełnienie kursu Java Podstawy.
 • Automatyzacja testów z wykorzystaniem Selenium – kurs kierowany głównie do testerów manualnych

Planowany termin wydania: 2018.

Jeżeli macie jakieś sugestie co do nowych kursów lub chcielibyście się podzielić opinią na temat kursów, z których korzystacie prosimy o wypełnienie ankiety.

 

3 thoughts on “Aktualizacja kursu do Java 9 i planowane kursy

 1. KotlinScala

  Fajnie jak by w tym kursie było więcej Javy 9 niż Javy 8 🙂 Zrobisz jakieś kursy o Kotlin lub Scala? Te nowoczesne języki pozbyły się nulla. Rust chyba też.

  Reply
 2. Przemek

  Witam,

  A można poznać przybliżone daty wprowadzenia kursów? W szczególności:
  Mikroserwisy z wykorzystaniem platformy Spring Cloud
  Relacyjne bazy danych

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *