Najładniejszy ciemny motyw do eclipse

| 2 marca 2017

Jednym z argumentów, który często był przytaczany w bitwach eclipse vs Intellij IDEA był ciemny motyw graficzny. Niby nic wielkiego, a jednak pracując w nocy jest to bardzo miły element, który sprawia, że oczy aż tak się nie męczą.

IntelliJ od zawsze posiadał ładny zarówno jasny jak i ciemny motyw o nazwie Darkula, do którego zasadniczo nie można się za bardzo przyczepić. W eclipse sprawa wyglądała nieco gorzej. Co prawda można doinstalować specjalny plugin o nazwie Eclipse Color Themes, aby następnie móc przebierać w dziesiątkach motywów stworzonych przez użytkowników, jednak rozwiązanie to posiadało istotną wadę. Obszar roboczy z kodem źródłowym wyglądał cudownie, tak jak tylko sobie to wymarzymy. Dużo gorzej było jednak z ikonkami, wszelką nawigacją i przede wszystkim wszystkim suwakami, które zawsze pozostawały jasne, mocno kontrastując z całą resztą, a to przekładało się na kiepski odbiór całości.

Dziś poszukując pewnego pluginu zauważyłem jednak w sklepie eclipse nowy plugin o nazwie Darkest Dark Theme. Nastawiałem się na to, że będzie lepiej niż z ECT, jednak myślałem, że również tutaj będą paskudne białe suwaki. Po instalacji muszę jednak napisać, że motyw jest FANTASTYCZNY. Moim zdaniem pod względem wizualnym dorównuje Darkuli. Motyw jest ciemniejszy od tego znanego z Intellij, więc jeśli ktoś jest prawdziwym fanem #tylkonocny, to powinien być usatysfakcjonowany 🙂

Tak to wygląda:

darkest dark eclipse theme

Dla porównania Darcula IntelliJ:

darcula intellij

5 thoughts on “Najładniejszy ciemny motyw do eclipse

 1. Scala

  Nawet nie ma porównania czeskie IntelliJ jest dużo ładniejsze, bardziej intuicyjne. To już NetBeans ze swoim ciemnym motywem Dracula wygląda lepiej.

  Reply
  1. JavaStart Post author

   O gustach się nie dyskutuje, intellij zawsze wyglądał ładnie, eclipse natomiast zrobił ogromny krok na przód w tej kwestii

   Reply
 2. Kawior

  Kto używa eclipse? Pewnie następny artykuł będzie o nowych kołpakach do multipli.

  Reply
  1. JavaStart Post author

   Jakieś 50% developerów, a do tego trzeba doliczyć nie tylko Javę

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *