Oferty pracy dla programistów Java

oferty pracy java

Poniżej prezentujemy oferty pracy dla programistów Java w największych ośrodkach programistycznych w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Wśród ofert pracy dla programistów najczęściej pojawiają się:

  • Junior Java Developer - jest to stanowisko pracy dla osób które poznały język w podstawowym stopniu, nie mają problemu z napisaniem prostszych algorytmów.
  • Java Developer - na tym poziomie kandydat bez problemu radzi sobie z napisaniem dowolnego algorytmu. Jest w stanie czytać kod napisany przez inną osobę i rozumieć w jaki sposób on działa. Nierzadko jest w stanie znaleźć w ten sposób błędy lub miejca wymagające poprawek. Zna frameworki i potrafi z nich korzystać.
  • Senior Java Developer jest to osoba która potrafi zaprojektować i tworzyć systemy informatyczne. Stanowisko to wymaga sporo doświadczenia oraz wiedzy. Oprócz tworzenia oprogramowania wymagane są często również umiejętności kierownicze i przywódcze takie jak prowadzenie i planowanie zadań dla całego zaspołu.

Oprócz typowych stanowisk opisanych wyżej pojawiają się również inne:

  • Full Stack Java Developer jest to osoba która tworzy strony internetowe "od początku do końca". Jej zadaniem jest oprogramowanie backendu, czyli części serwerowej oraz frontendu czyli części wizualnej która prezentowana jest użytkownikowi.
  • Android Developer czyli programista tworzący aplikacje na platformę Android. Aktualnie dwa języki programowania wspierane są w przy tworzeniu aplikacji. Są to Java i Kotlin.