O Nas

Naszą główną misją i celem jaki sobie stawiamy jest podniesienie poziomu nauki programowania w Polsce. Pokazujemy, że jest to wiedza dostępna dla każdego, niezależnie, czy jest uczniem, księgową czy informatykiem.

JavaStart jest projektem rozwijanym od 2014 roku. Rocznie z naszych materiałów (głównie bezpłatnych) korzysta ponad 450 tysięcy użytkowników.

Projekt rozwijamy praktycznie od początku jako dwuosobowy zespół. Poznaliśmy się na studiach informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Wtedy też Sławek założył bloga o Javie. Blog szybko zyskał na popularności i po pewnym czasie powstał pomysł zrobienia z tego biznesu. Wtedy do JavaStart dołączył Marcin i założona została firma JavaStart.

Slawek
Sławek Ludwiczak – twórca praktycznie wszystkich treści na stronie. Większość kursów wyszła spod jego pióra. Oprócz programowania ogarnia również tajniki SEO, dlatego tak łatwo nas znaleźć w google.
Marcin
Marcin Kunert – zajmuje się głównie częścią techniczną strony. Dodaje nowe funkcjonalności, dba o serwery i wydajność. Jeśli na stronie coś nie działa to jest to najprawdopodobniej jego wina. Kiedyś pracował jako programista Java, aktualnie rozwija JavaStart na pełen etat.

Dotychczasowa współpraca

Do tej pory mieliśmy przyjemność współpracować z:

Bombardier Polska

Logo Bombardier

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy

Logo PUP Świdnica

Politechnika Wrocławska

Logo Politechnika Wrocławska

Uniwersytet Rzeszowski

Logo Uniwersytet Rzeszowski

ekantor.pl

Logo Ekantor

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski