O Nas

Naszą główną misją i celem jaki sobie stawiamy jest podniesienie poziomu nauki programowania w Polsce. Pokazujemy, że jest to wiedza dostępna dla każdego, niezależnie, czy jest uczniem, księgową czy informatykiem.

JavaStart jest projektem rozwijanym od 2014 roku. Rocznie z naszych materiałów (głównie bezpłatnych) korzysta ponad 450 tysięcy użytkowników.

Projekt rozwijamy praktycznie od początku jako dwuosobowy zespół. Poznaliśmy się na studiach informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Wtedy też Sławek założył bloga o Javie. Blog szybko zyskał na popularności i po pewnym czasie powstał pomysł zrobienia z tego biznesu. Wtedy do JavaStart dołączył Marcin i założona została firma JavaStart.


Sławek Ludwiczak – twórca praktycznie wszystkich treści na stronie. Większość kursów wyszła spod jego pióra. Oprócz programowania ogarnia również tajniki marketingu, dlatego tak łatwo nas znaleźć w google.
Marcin
Marcin Kunert – zajmuje się głównie częścią techniczną strony. Dodaje nowe funkcjonalności, dba o serwery i wydajność. Jeśli na stronie coś nie działa to jest to najprawdopodobniej jego wina. Kiedyś pracował jako programista Java, aktualnie rozwija JavaStart na pełen etat.

Dotychczasowa współpraca

Wśród naszych klientów są dziesiątki topowych firm IT, tysiące klientów indywidualnych. Prowadziliśmy także zajęcia i wykłady na największych polskich uczelniach technicznych.