Nowy zestaw zadań z Javy

| 20 sierpnia 2018

Udostępniliśmy właśnie zestaw zadań z Javy, który może być przydatnym uzupełnieniem do kursu Javy dla osób, które potrzebują jeszcze więcej praktyki lub np. uczą się z książki, ale brakuje im ćwiczeń.

Zestaw możecie kupić tutaj.

W większości zadań skupiamy się na ćwiczeniu najważniejszych aspektów, czyli programowania obiektowego. Z czasem zadań będzie przybywać, na chwilę obecną jest ich ponad 20 + 1 mini projekt rozbity na kilka etapów.

Jeżeli macie sugestie co to tematów, które sprawiają wam największe problemy, to chętnie ich wysłuchamy i opracujemy dodatkowe zadania.

11 thoughts on “Nowy zestaw zadań z Javy

  1. Sławek Ludwiczak Post author

   Prawdopodobnie październik-listopad, kiedy pojawi się Java 11. Z punktu widzenia kursu Java Podstawy w wersji 11 nie ma praktycznie żadnych zmian, jedynie Java FX będzie wydzielona jako osobna biblioteka i to będzie się wiązało z inną konfiguracją projektu.

   Reply
   1. Kotlin

    Czy będziecie teraz zmieniać nauczanie standardu co stabilne wydanie Javy, czy tak jak zapowiedziało Oracle co rok nowy numerek Javy?

    Reply
    1. Sławek Ludwiczak Post author

     Aktualizacje kursu będą raczej przy wersjach LTS, czyli np. teraz przy wersji 11, ale jeśli w aktualizacjach pośrednich pojawi się coś ciekawego z punktu widzenia programisty to też takie zmiany będziemy uwzględniali. W kursie nie omawiamy takich rzeczy jak wprowadzenie nowego Garbage Collectora, ale np. wyrzucenie JavyFX jako zewnętrzną bibliotekę będzie miało już spore znaczenie.

     Reply
 1. Rust

  W cywilizowanych krajach zachodnich ludzie przechodzą na Kotlina, czy w najbliższej przyszłości planujecie wprowadzić jakiś kurs podstaw z Kotlina 1.2?

  Reply
  1. Sławek Ludwiczak Post author

   Raczej nie planujemy omawiać kotlina dopóki nie zyska większej popularności. Poza Androidem niestety Kotlin nie przebija się raczej do mainstreamu.

   Reply
 2. Rav4

  W tych zadaniach przydałoby się więcej zadań z współbieżności, programowanie równoległego IMO.

  Reply
  1. Sławek Ludwiczak Post author

   Może z czasem się pojawią, na chwilę obecną raczej traktujemy ten kurs jako uzupełnienie kursu java podstawy, współbieżność poza te podstawy wykracza.

   Reply
 3. Radek

  Cześć,

  Czy w kursie Springa też jest budowanie większej aplikacji krok po kroku czy raczej takie „suche” informacje na niezwiązanych ze sobą przykładach?

  Reply
  1. Sławek Ludwiczak Post author

   Niebawem taka duża aplikacja pojawi się jako podsumowanie kursu, podobnie jak w javie EE. W każdej lekcji osobno jest przykład omawiający dane zagadnienie.

   Reply
 4. Swift

  A w rankingu tiobe w rok przeskoczył z 67 miejsca na 42 i można w nim pisać backend.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *