od 129 zł

Kurs Java

Kurs programowania Java stworzony został z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem lub mają niewielkie doświadczenie z innym językiem programowania. W ramach kursu po wykupieniu dodatkowego pakietu oferujemy wsparcie merytoryczne - w razie problemów możesz nam zadawać nieograniczoną liczbę pytań.

Czego się nauczysz

Nie wymagam od Ciebie żadnej wcześniejszej wiedzy na temat programowania, natomiast mogę Ci wskazać czego się tutaj nauczysz.

 • podstaw i średniozaawansowanych zagadnień związanych z programowaniem w języku Java,
 • zasad tworzenia czytelnego kodu źródłowego,
 • rozwiązywania złożonych problemów algorytmicznych,
 • korzystania z popularnych narzędzi programistycznych dostępnych na rynku,
 • tworzenia większych aplikacji w praktyce,
 • samodzielnej pracy z kodem.

W kursie stawiamy duży nacisk na praktykę. Oprócz rozwiązania kilkudziesięciu zadań, stworzysz także dwie duże aplikacje, które łącznie będą miały blisko 2 tysiące linii kodu. Przede wszystkim nauczysz się nie tylko jak zapisać kod programu, ale dlaczego zapisać go w konkretny sposób i zgodnie z dobrymi praktykami.

Aplikacja konsolowa

 

Co otrzymujesz kupując ten kurs

 • Rok dostępu do treści,
 • ponad 50 godzin lekcji wideo,
 • treści w formie tekstowej,
 • dostęp do wszystkich aktualizacji kursu w trakcie subskrypcji,
 • kilkadziesiąt lekcji teoretycznych omawiających zarówno podstawowe jak i średnio zaawansowane zagadnienia,
 • dziesiątki quizów,
 • kilkadziesiąt zadań z rozwiązaniami,
 • przykłady wraz z wytłumaczeniem tworzenia większych aplikacji - systemu zarządzania biblioteką i odtwarzacz MP3,
 • wspracie merytoryczne po wykupieniu dodatkowego pakietu,
 • możliwość zdobycia certyfikatu.

Dostęp do kursu możliwy jest z dowolnego miejsca z dostępem do internetu i przeglądarki internetowej. Strona dostosowana jest także do urządzeń mobilnych.

 

Wsparcie merytoryczne WERSJA STANDARD

W tym kursie istnieje opcja dokupienia wsparcia merytorycznego. Jeżeli czujesz, że przyda Ci się pomoc i chcesz mieć możliwość zadawania pytań do autora kursu, to wybierz wersję Standardową. Otrzymujesz dzięki temu dostęp do tysięcy pytań zadanych przez innych uczestników kursu, możesz nam także zadawać nieograniczoną liczbę pytań na tematy powiązane z kursem.

forum przykład

 

Nauka przez praktykę

To co odróżnia nasz kurs od książek, czy innych kursów na rynku to mocne nastawienie na praktykę i pracę własną. Nie każemy Ci tylko biernie przepisywać kodu z ekranu, zamiast tego w kursie znajdziesz kilkadziesiąt ćwiczeń o różnym stopniu trudności wraz z przykładowymi rozwiązaniami w formie tekstowej i wideo. Dodatkowo po każdej sekcji teoretycznej możesz sprawdzić swoje siły rozwiązując quizy.

quiz_example.png

 

Jeszcze więcej praktyki WERSJA STANDARD

Kupując w kurs w wersji podstawowej otrzymujesz dostęp do podstawowego zestawu ćwiczeń. Jeżeli jednak naprawdę zależy Ci na nauce przez praktykę, to w wersji standardowej znajdziesz kilkadziesiąt dodatkowych ćwiczeń. W wersji standardowej łącznie otrzymasz dostęp do 100 ćwiczeń.

Przykładowe programy, które stworzysz to:

 • gra w rzut kostką i monetą,
 • symulator regulacji temperatury,
 • przelicznik miar kuchennych,
 • i dziesiątki innych.

 

Projekty WERSJA STANDARD

Pisząc wyłącznie małe przykłady niewiele się nauczysz, dlatego pokażę Ci jak stworzyć coś bardziej kompletnego. Od początku kursu rozwijamy system zarządzania biblioteką, a po przejściu do nauki tworzenia graficznego interfejsu użytkownika zobaczysz jak zbudować kompletny odtwarzacz MP3. Aplikacje te mają łącznie blisko 2 tysiące linii kodu i podzielone są na kilkadziesiąt plików z kodem źródłowym, a to tylko niewielka część kursu.

aplikacja mp3 player 

Potrzebujesz jeszcze więcej zadań?

Żaden problem. Kurs możesz kupić w zestawie z dodatkowym zestawem zadań. Kupując w pakiecie oszczędzasz do 30 zł i zyskujesz ponad 30 dodatkowych ćwiczeń i 1 dodatkowy mini projekt.

pakiet java i zadania

 

Certyfikat STANDARD

W ramach kursu dajemy możliwość potwierdzenia zdobytej wiedzy poprzez wystawienie certyfikatu. W celu jego uzyskania należy zdobyć co najmniej 50% punktów w egzaminie składającym się z kilkudziesięciu pytań wielokrotnego wyboru.

certyfikat java

 

 

Gwarancja satysfakcji

Na wszystkie nasze kursy dajemy gwarancję satysfakcji. Robimy to, ponieważ jesteśmy pewni jakości tworzonych przez nas materiałów. W przypadku gdy stwierdzisz, że kurs nie spełnił Twoich oczekiwań wystarczy, że skontaktujesz się z nami w ciągu 14 dni od daty zakupu i podasz powód rezygnacji, a my zwrócimy Ci 100% wpłaconych pieniędzy.

 

Opinie

Z naszych kursów i szkoleń korzystają codziennie setki osób i firm. Praktycznie nie ma tygodnia, w którym na naszą skrzynkę nie trafiłyby jakieś miłe słowa od uczestników. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Dzięki bardzo za ten kurs. Jestem po bootcampie, ale zdecydowanie więcej nauczyłem się z Waszych kursów. Mogę śmiało powiedzieć, że bootcamp dał mi certyfikat, JavaStart wiedzę. Od Was uzupełniam wiedzę, której brakowało mi na bootcampie. Teraz robię Javę EE, później planuję Springa. Oczywiście z Waszej strony ;) Wasze kursy za kilka stówek są więcej warte niż bootcampy za kilka/kilkanaście tysięcy. Może kwestia wyboru dobrego bootcampu, może po prostu średnio trafiłem.
Jestem mega zadowolony z Waszych kursów, najlepsze kursy na jakie natrafiłem w sieci. Wytłumaczone bardzo prosto, aby każdy zrozumiał. Na pewno skorzystam z większości kursów z Waszej strony. Dzięki bardzo, zrobiliście super robotę!
Mateusz

Witam. Chciałbym ogromnie podziękować Wam (Tobie), za to że tworzycie tak niesamowitej jakości kursy. Do tej pory jestem po ponad połowie szkolenia z Javy i jestem niesamowicie zadowolony z tego , w jaki sposób przekazujecie wiedzę i jak jest to skuteczne. Programowanie zaczyna być dużą przyjemnością, a z każdym dniem jest coraz lepiej. Życzę Wam, żebyście cały czas trzymali taki poziom. Ja na pewno nie skończę tylko na Javie. Już mam w planach kolejne szkolenie z Javy EE, a potem Spring. Kto wie, może "obskoczę" całą Waszą ofertę. Pozdrawiam, Patryk

Za mną rok nauki Javy od zera stacjonarnie, a 10 miesięcy z Wami. Dzięki Java start zrozumiałam wiele kwestii. Nie tylko jako uzupełnienie wiedzy ale często wyjaśnienia podstaw które na kursie stacjonarnym zostały pominięte albo szybko przeleciane. 
Niektóre tematy czytane po kilka razy. Wiem ze bedę do wielu jeszcze wracać. Z wasza pomocą wreszcie znalazłam pierwszą pracę w IT.
Dziękuję że jesteście. Robicie robotę.
Ela
 
Korzystając z okazji, chciałem ogromnie podziękować za ogrom pracy, którą włożyliście w przygotowanie kursów. Są bardzo kompletne, kiedy wspierałem się książkami, które by miały uzupełnić wiedzę zdobytą w kursach, to okazywało się, że nie znajdowałem tam żadnych nowych rzeczy. Na rynku można znaleźć wiele płatnych i bezpłatnych źródeł, dostępne są bootcampy po kilka(naście) tysięcy, a Wasz kurs bije je na głowę!
Maciej

 

Autor

Sławek LudwiczakCześć!

Nazywam się Sławek Ludwiczak i programuję w Javie już od 12 lat. Ze względu na to, że oprócz programowania ogromną satysfakcję przynosi mi także przekazywanie wiedzy, to już w trakcie swoich studiów informatycznych założyłem blog programistyczny, na bazie którego powstała później platforma z kursami, którą aktualnie przeglądasz.

Oprócz tworzenia kodu miałem okazję także prowadzić szkolenia z programowania dla firm, oraz wykłady i kursy na najlepszych polskich uczelniach takich, jak Uniwersytet Rzeszowski, czy Politechnika Wrocławska. Odpowiadałem także za stworzenie materiałów edukacyjnych z zakresu Javy dla nauczycieli szkół średnich w ramach programu pod auspicjami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Przy tworzeniu kursów skupiam się przede wszystkim na tym, żeby przykłady były proste, ale jednocześnie ciekawe, a wiedza była przekazywana w maksymalnie praktyczny sposób.

 

Przedłużenie w niższej cenie

Gdyby rok dostępu okazał się zbyt krótkim czasem na przerobienie kursu, lub chcesz wracać do treści w przyszłości, to oferujemy możliwość przedłużenia dostępu za ok 25% aktualnej ceny kursu. Dzięki temu zyskujesz kolejny rok dostępu wraz z aktualizacjami za ułamek aktualnej ceny. Oferta ta dostępna jest tylko wtedy gdy dostęp do kursu nie wygasł.

 

Budowa kursu

Kurs Java zawiera kilkadziesiąt działów, z których każdy podzielony jest na sekcje:

 • lekcja teoretyczna - czyli wprowadzenie do omawianego zagadnienia
 • quiz - szybkie sprawdzenie przyswojonej wiedzy,
 • zadanie z przykładowym rozwiązaniem,
 • aplikacja krok po kroku - czyli rozbudowa istniejącej, dużej aplikacji o nowe funkcjonalności (tylko w wersji standardowej),
 • forum pomocy (tylko w wersji standard).

Możesz korzystać z wygodnego mechanizmu śledzenia postępu i odznaczać już przerobione tematy, a wracając do kursu zostaniesz automatycznie przeniesiony do miejsca, w którym zakończyłeś naukę.

progress kursu

 

FAQ

Którą wersję Javy obejmuje kurs?

Kurs jest dostosowany do najnowszej wersji Javy. Ostatnia aktualizacja pojawiła sję w lutym 2024r. Jeżeli w nowszych wersjach Javy pojawiają się elementy, które są szeroko wykorzystywane w branży, to dodajemy je do kursu.

Ile czasu zajmuje przerobienie kursu?

Kurs jest rozbudowany. Zakładając, że zaczynasz od całkowitych podstaw, przerobienie całego kursu ze zrozumieniem może zająć nawet kilkaset godzin (kilka miesięcy). Samych materiałów wideo w kursie jest aktualnie ponad 50 godzin.

Czy po tym kursie znajdę pracę?

Kurs Java jest dobrym wprowadzeniem do świata programowania. Jeśli myślisz o podjęciu pracy jako programista zachęcamy do kontynuacji nauki korzystając z naszych innych kursów, które omawiają bardziej zaawansowane zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych takie jak Java EE oraz Spring.

W jakiej formie jest kurs?

Kurs jest w formie wideo i tekstowej. Większość naszych użytkowników uznało takie formy za najbardziej efektywne. Można obejrzeć wideo, a następnie skorzystać z zapisu testkowego w celu przeanalizowania kodu, skopiowania go, przerobienia itd. W wersji standardowej kursu znajduje się blisko 50 godzin nagrań wideo.

 

Spis sekcji

Podstawy

 • Instalacja JDK
 • Edytory kodu
 • Pierwsza aplikacja - Hello World
 • Typy danych
 • Zmienne
 • Operacje na zmiennych i konwersje typów

Programowanie obiektowe I

 • Klasy, obiekty i referencje
 • Kompozycja
 • Metody i konstruktory
 • Przeciążanie metod i słowo this
 • Specyfikatory dostępu i JavaBeans
 • Enkapsulacja / Hermetyzacja
 • Pamięć maszyny wirtualne - stos i sterta

Środowisko programistyczne

 • IntleliJ IDEA - wprowadzenie
 • IntelliJ IDEA - pierwszy projekt
 • IntelliJ IDEA - skróty klawiaturowe
 • Debugowanie aplikacji

Algorytmika i podstawowe struktury danych

 • Algorytmika i schematy blokowe
 • Tablice jednowymiarowe
 • Tablice wielowymiarowe
 • Wprowadzanie danych z klawiatury

Sterowanie zachowaniem programu

 • Struktury sterujące if i switch
 • Pętla for i for...each
 • Pętle while i do...while

Programowanie obiektowe II

 • Składowe statyczne (static)
 • Dziedziczenie
 • Konstrukcja super()
 • Klasa Object, metoda equals() i hashCode()
 • Metoda toString()
 • Typ wyliczeniowy enum
 • Polimorfizm i rzutowanie typów
 • String, StringBuilder i StringBuffer
 • Formatowanie tekstu

Obsługa błędów

 • Wyjątki - hierarchia i blok try catch
 • Wyjątki - instrukcja throws
 • Wyjątki - definiowanie własnych wyjątków
 • Interfejsy i klasy abstrakcyjne
 • Klasy wewnętrzne i zagnieżdżone
 • Klasy lokalne i anonimowe

Praca z plikami

 • Zapis / odczyt plików tekstowych
 • Zapis / odczyt plików - serializacja

Tematy uzupełniające

 • Rekurencja
 • Typy opakowujące
 • Wielkie liczby
 • Wyrażenia regularne

Typy generyczne i kolekcje

 • Typy generyczne - wprowadzenie
 • Klasa Arrays
 • Interfejsy Comparable i Comparator
 • Kolekcje - wprowadzenie
 • Kolekcje - Listy
 • Kolekcje - Zbiory
 • Kolekcje - Mapy
 • Kolekcje - Kolejki
 • Iteratory
 • Collections - operacje na kolekcjach

Java 8 i nowsze

 • Wyrażenia lambda i interfejsy funkcyjne
 • Referencje do metod i konstruktorów
 • Wprowadzenie do strumieni
 • Przetwarzanie kolekcji za pomocą strumieni
 • Date and Time API
 • Typ Optional
 • Text Blocks
 • Rekordy

Maven i moduły

 • Korzystanie z zewnętrznych bibliotek
 • Wprowadzenie do Mavena
 • Moduły (projekt Jigsaw)

Graficzny interfejs użytkownika (JavaFX)

 • JavaFX - wprowadzenie
 • JavaFX - Scene Builder
 • JavaFX - Pierwszy projekt
 • Layouty
 • Przegląd podstawowych kontrolek
 • Kontrolery, fx:id i adnotacja @FXML
 • Obsługa zdarzeń (EventFilter / EventHandler)
 • Rodzaje zdarzeń myszy i klawiatury
 • Składanie widoku z kilku modułów
 • Komunikacja pomiędzy kilkoma kontrolerami
 • Propertites i data binding
 • Arkusze stylów CSS
 • Korzystanie z zewnętrznych bibliotek JSoup i HttpComponents
 • JavaScript i Nashorn
 • Obsługa mediów

Dodatek:

 • JShell

 

Kurs Java
od 129 zł

Kupując otrzymujesz:

 • Kompleksowy kurs programowania w języku Java
 • Rok dostępu do treści wraz z aktualizacjami
 • Gwarancję satysfakcji lub zwrot pieniędzy

OFERTA

Wersja Podstawowa
129
 • 110 Lekcji
 • ponad 200 pytań w Quizach
 • 63 Ćwiczenia z rozwiązaniami
 • 45 Godzin materiałów wideo
 • 1 rok dostępu do treści wraz z ich aktualizacjami
Kupuję
Wersja Standardowa
269
 • 110 Lekcji
 • ponad 200 pytań w Quizach
 • 100 Ćwiczeń z rozwiązaniami
 • 54 Godziny materiałów wideo
 • 1 rok dostępu do treści wraz z ich aktualizacjami
 • Duży projekt rozwijany krok po kroku
 • Możliwość zdobycia certyfikatu
 • Fora z nielimitowaną liczbą pytań do doświadczonych programistów
Kupuję
tag_faces

Gwarancja satysfakcji

speed

Dostęp do kursu w ciągu kilku minut po zakupie

attach_money

Zwrot pieniędzy do 14 dni

business

Faktura VAT 23%