Spring – zestaw zadań

| 23 października 2018

Wszyscy byliśmy w punkcie, w którym uczyliśmy się poszczególnych elementów Springa, ale ostatecznie ciężko było je wszystkie razem połączyć w jedną i czytelną całość. Z tego powodu stworzyliśmy dla ciebie zestaw zadań obejmujący najważniejsze składowe Springa, czyli:

  • Spring core (kontener wstrzykiwania zależności),
  • Spring MVC,
  • Spring Data,

oprócz tego w zadaniach wykorzystujemy relacyjne bazy danych H2/MySQL, JPA i Thymeleafa. Z czasem planowane jest rozbudowanie bazy zadań m.in. o walidację i Spring Security. Zestaw zadań jest świetnym uzupełnieniem kursu Spring o jeszcze więcej praktycznej wiedzy.

Zadania są zbudowane w taki sposób, że stworzysz 4 mini aplikacje w tym 2 konsolowe i 2 webowe.

rabat

Projekt 1

To aplikacja do nauki słówek typu „fiszki”. Otrzymasz prostą aplikację konsolową złożoną z kilku klas, Twoim zadaniem będzie dodanie do niej Springa, wprowadzenie wstrzykiwania zależności, dodanie kilku funkcjonalności i m.in. profili. Nauczysz się tutaj także w praktyce wykorzystywać interfejsy.

linguapp

Projekt 2

To również aplikacja konsolowa, jednak nieco większa od pierwszej. Skupiamy się w niej na nauce JPA i Spring Data. Twoim zadaniem będzie zbudowanie aplikacji od zera zgodnie z przedstawionym opisem. Tematyka to system do zarządzania wypożyczalnią sprzętu budowlanego.

rent

Projekt 3

Skupiamy się w nim na stworzeniu aplikacji webowej łączącej Spring Data, Spring MVC i Thymeleafa. Tematyką jest aplikacja do zamawiana jedzenia dla restauracji.

foodie

Projekt 4

Najbardziej rozbudowana część. Tutaj możesz wcielić się w rolę backend developera. Przygotowaliśmy dla ciebie gotową aplikację napisaną w AngularJS (frontend), a Twoim zadaniem będzie dopisanie w Springu aplikacji backendowej dostarczającej API w modelu REST. Tematyka projektu to system zarządzania sprzętem w firmie (użytkownicy, sprzęt, historia wypożyczeń).

equipy

 

One thought on “Spring – zestaw zadań

  1. radek

    Cześć,
    Wiadomo kiedy pojawi się sekcja z pisaniem większej aplikacji w kursie Springa? Miało się coś takiego pojawić 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *