Żarty i memy informatyczne

W ostatnim czasie zorganizowaliśmy na naszym Facebooku konkurs na najlepsze suchary informatyczne. Miło nas zaskoczyliście ilością zgłoszeń. Musimy przyznać, że niektórych z nadesłanych kawałów sami wcześniej nie słyszeliśmy, dlatego postanowiliśmy zebrać je wszystkie w tym wpisie, aby móc sobie poprawić humor w przyszłości :)

Na lekcji programowania obiektowego student łapie koleżankę obok za pierś. Na to ona: "To prywatne!!!", a on odpowiada: "Myślałem że jesteśmy w tej samej klasie smile emoticon "

Javoviec jakimś cudem spłodził dziecko. Miał wymyślić imię dla dziecka. Na wszelki wypadek przygotował 2, jakby urodziły się bliźniaki. Na nieszczęście urodziły się trojaczki i dostały imiona: Jaś, Staś, ArrayIndexOutOfBoundsException

Spotyka się dwóch programistów: - Słyszałem, że straciłeś pracę. Jak to jest być bezrobotnym? - To było najgorsze pół godziny mojego życia!

Doktorze, każdej nocy śni mi się jeden i ten sam koszmar. Jestem na Antarktydzie a wokół pełno pingwinów. I ciągle przybywają i przybywają. Zbliżają się do mnie, napierają na mnie, przepychają mnie do urwiska i za każdym razem spychają mnie do lodowatej wody. - Normalnie leczymy takie przypadki w jeden dzień. Ale z Panem możemy mieć większe problemy, Panie Gates...

Jadą samochodem 3 koledzy i jeden z nich był programistą. Samochód się psuje, pasażerowie siedzą w środku i dywagują: świece, rozrusznik, benzyna, skończył sie olej... Nagle programista mówi: a może wyjdźmy z samochodu poczekajmy chwilę i potem wejdźmy :)

Programista pyta: Koledzy, piszę do Was w ważnej i nurtującej mnie sprawie. Podejrzewałem moją żonę o zdradę, więc pewnego dnia powiedziałem, że normalnie idę do pracy, a jednak zostałem w domu i czekałem co się stanie. Zamknąłem się w szafie w mojej pracowni i usłyszałem, jak ona wchodzi. Potem był jakiś męski głoś: śmiali się i wygłupiali. Chciałem mieć pewność, że to nie kolega z pracy albo jakiś inkasent, więc postanowiłem wyjść z szafy, doczołgać się w ich pobliże i zobaczyć co robią. Gdy tak czołgałem się koło mojego komputera usłyszałem dziwne stukanie, takie rytmiczne, pukanie. Wydaje mi się, że to mogło być łożysko na wiatraku karty graficznej. Koledzy, czy to możliwe aby łożysko strzeliło już po pół roku?

Przychodzi facet do sklepu zoologicznego i przygląda się zwierzakom na wystawie. W międzyczasie wchodzi inny klient i kupuje małpę z klatki obok. Facet słyszy cenę: 5 000 USD. - Czemu ta małpa taka droga? - Ona programuje biegle w C... wie pan... szybki, czysty kod, nie robi błędów... warta jest tej ceny. Obok stała druga klatka, a tam cena: 10 000 USD - A ta małpa czemu taka droga? - Bo ta małpa programuje obiektowo w C++, może też pisać w Visual C++, trochę w Javie... wie pan... tego typu. Bardzo przystępna cena. - A ta małpa? - pyta facet wskazując na klatkę z ceną 50 000 USD - Taaaa? Nigdy nie widziałem, by coś robiła, ale mówi, że jest konsultantem.

Z programowaniem jak z budową katedry, budujesz,budujesz a potem się modlisz (żeby wszystko działało)

Programista otwiera lodówkę, sięga po masło i patrząc na napis "82%" mówi: - a to jeszcze chwilka i będzie gotowe.

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją system binarny i ci, którzy go nie rozumieją.

Żona do programisty: idź do sklepu kup 5 bułek, a jak będą jajka kup 10. Programista będąc w sklepie: - Są jajka? Sprzedawczyni: - Tak, są. Programista: To poproszę 10 bułek.

Dlaczego programiści mylą Boże Narodzenie z Halloween ? Bo 25 Dec = 31 Oct

Czym programiści myją podłogę? - AJAXem!

Wiecie, dlaczego pralki mają tyle różnych programów? Żeby kobiety też mogły programować.

Dlaczego nie można programować w Boże Narodzenie? -Bo bug się rodzi

Jak śni programista? - Na JAVIE.

Co mówi informatyk kiedy informuje policjanta, że sąsiad popełnił samobójstwo? - Panie władzo, Franek się zawiesił

Najkrótszy żart na świecie? - programista HTML

Jaki rozmiar stanika nosi dziewczyna programisty? - C++

Co robi programista po 8 piwach? cout

int kobieta; //kobieta zmienną jest

hurts when IP java-open-jar

Dyskusja i komentarze

Masz pytania do tego wpisu? Może chcesz się podzielić spostrzeżeniami? Zapraszamy dyskusji na naszej grupie na Facebooku.