Kategoria: Newsy

Byte My Code 2019 i bezpłatne wejściówki

Kolejny rok z rzędu jesteśmy partnerem konferencji Byte My Code, która odbędzie się 30 listopada we Wrocławiu. Jest to okazja do spotkania ekspertów z obszaru IT zarówno z polski jak i zagranicy. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Krzysztof Kudryński i Jarek Ratajski. Jedna z prezentacji będzie prowadzona przez kapitana Dariusza Kulika , którego możesz kojarzyć… Czytaj całość »

Ruszamy z newsletterem

W najbliższą środę, 27 lutego, startujemy z JavaStartowym newsletterem. Co tydzień znajdziecie w nim porcję świeżych informacji i ciekawostek ze świata Javy. W tym m.in.: zadanie programistyczne i jego rozwiązanie w przyszłym tygodniu, omówienie zadań rekrutacyjnych, ciekawostki i nowości ze świata Javy, wybrane przez nas filmy dotyczące Javy, które warto zobaczyć, rabaty na nasze kursy,… Czytaj całość »

Aktualizacja kursu do Javy 11

Wdrożyliśmy dziś dużą aktualizację kursu Javy, dostosowując go tym samym do Javy 11. W chwili obecnej jest to jedyny w Polsce kurs omawiający tematy ze współczesnej Javy takie jak Java FX 11, czy system modułów i pokazujący jak tworzyć z ich pomocą kompletne aplikacje. Podczas aktualizacji sporo się zmieniło, a co konkretnie? IntelliJ IDEA zamiast… Czytaj całość »

Spring – zestaw zadań

Wszyscy byliśmy w punkcie, w którym uczyliśmy się poszczególnych elementów Springa, ale ostatecznie ciężko było je wszystkie razem połączyć w jedną i czytelną całość. Z tego powodu stworzyliśmy dla ciebie zestaw zadań obejmujący najważniejsze składowe Springa, czyli: Spring core (kontener wstrzykiwania zależności), Spring MVC, Spring Data, oprócz tego w zadaniach wykorzystujemy relacyjne bazy danych H2/MySQL,… Czytaj całość »

Byte My Code 2018 Wrocław

20 października we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja konferencji ByteMyCode, która tym razem skierowana jest przede wszystkim do programistów Java oraz fanów ruchu Software Craftsmanship. Wśród prelegentów znajdziemy znane nazwiska: Marcus Biel Kuba Nabrdalik Jakub Pilimon Celine Boudier Michael Feathers i inni #Java eksperci, craftsmen i craftswomen. Konferencja organizowana jest pod szyldem firmy UBS. Przewidziano 350… Czytaj całość »

Java 11 – co nowego

Wraz z nowym cyklem wydawniczym Javy minęły zaledwie 3 miesiące od wydania Javy 10, a już doczekaliśmy się Javy 11. Dla przypomnienia nowy system działa w ten sposób, że jeśli jakąś nową funkcjonalność lub usprawnienie udało się wdrożyć, to wchodzi ona do nowej wersji, natomiast jeśli jest jakieś opóźnienie, to po prostu zostaje to odłożone… Czytaj całość »

Nowy zestaw zadań z Javy

Udostępniliśmy właśnie zestaw zadań z Javy, który może być przydatnym uzupełnieniem do kursu Javy dla osób, które potrzebują jeszcze więcej praktyki lub np. uczą się z książki, ale brakuje im ćwiczeń. Zestaw możecie kupić tutaj. W większości zadań skupiamy się na ćwiczeniu najważniejszych aspektów, czyli programowania obiektowego. Z czasem zadań będzie przybywać, na chwilę obecną… Czytaj całość »

Nowa wersja JavaStart.pl

Jak zapewne sporo z was zauważyło jakiś czas temu wdrożyliśmy nową wersję strony.   Jej stworzenie zajęło nam sporo czasu i po drodze napotkaliśmy sporo problemów, które jednak ostatecznie udało się zażegnać. Projektowaliśmy ją z myślą o waszej wygodzie i mamy nadzieję, że korzystanie z niej będzie dużo wygodniejsze niż do tej pory. Poniżej krótka… Czytaj całość »

Nowy kurs Selenium – automatyzacja testów

Na stronie opublikowaliśmy nowy kurs – Testy automatyczne z wykorzystaniem Selenium. Kurs aktualnie jest w wersji beta, co oznacza, że niektóre tematy będą jeszcze uzupełniane. Aktualna lista tematów znajduje się w opisie kursu. Kurs przeznaczony jest dla osób, które posiadają podstawową wiedzę z programowania w języku Java i chciałyby spróbować swoich sił z testowaniem aplikacji… Czytaj całość »

Bezpłatne środowisko IntelliJ IDEA Ultimate (2018)

W ramach współpracy z naszymi przyjaciółmi z JetBrains mamy dla was znaną i lubianą promocję w ramach której możecie otrzymać bezpłatną 4-miesięczną licencję na IntelliJ IDEA Ultimate. Warunkiem otrzymania licencji jest zakup dowolnego z poniższych kursów: Spring Technologie Webowe JavaEE + AngularJS Jednej osobie przysługuje jeden kod niezależnie od ilości zakupionych kursów. Kod upoważnia do… Czytaj całość »