Oracle porzuca rozwój JavaFX Scene Buildera?

| 30 kwietnia 2015

Wszystko wskazuje na to, że Oracle zaprzestaje rozwijać narzędzie JavaFX Scene Builder, które obecnie występuje w wersji 2.0. Jak możemy przeczytać na stronie:

Starting with Oracle Java SE 8u40, Oracle does not provide a separate set of accompanying JavaFX Scene Builder binaries. If you would like to contribute changes, ideas or just let us know what you have done with the code, please consult the OpenJDK Community contribution guidelines and join the openjfx-dev mailing list.

czyli w skrócie, od aktualizacji 8u40 Scene Builder nie będzie dłużej dostarczany przez Oracle w formie binarnej. Nie oznacza to oczywiście zaprzestania rozwoju samej JavyFX, ale decyzja może być co najmniej zaskakująca, ponieważ na chwilę obecną żadne IDE nie posiada wbudowanej integracji, która byłaby alternatywą dla Scene Buildera i dawała tak wygodny sposób definiowania widoków aplikacji. Skompilowane wersje Scene Buildera dostosowane do kolejnych aktualizacji Javy będzie można znaleźć na stronie Gluona(http://gluonhq.com/products/downloads/), gdzie z informacji można również wywnioskować fakt, że przyłożą oni swoją rękę do wprowadzenia dodatkowych usprawnień w projekcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *